Bitlis Organize Sanayi Bölgesi | BSOB

Menu BAŞKAN

Survey ANKET

Yeni Web Sitemizi Nasıl Buldunuz ?

Sonuçlar
2.Organize Sanayi Bölgesi nin (OSB) Kurulmasına Yönelik Bitlis Valiliğinde Toplantı Düzenlendi

Vali Oktay Çağatay başkanlığında Bitlis Valiliği Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıya; Vali Yardımcısı Vekili Tatvan Kaymakamı Tekin Erdemir, Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Adem Aydoğdu, Tatvan Sanayi Odası Başkanı Bilal Adabağ ve iş adamları katıldı.

Tatvan ilçesi sınırlarında ikinci bir OSB'yi kuracaklarını belirten Vali Oktay Çağatay,

“İkinci OSB'ye geçmeye hak kazandık. İkinciye geçebilmemiz için birincinin yüzde 70 oranında inşaatların tamamlanması lazımdı. Biz bunu çoktan geçtik. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı başvurumuzu onayladı. Sayın Milletvekillerimizin büyük desteğiyle, İl Özel İdaresi mülkiyetine kazandırdığımız Rahvadaki Bitlis-Tatvan Devlet Hastanesinin arkasından başlayarak Tatvan istikametine uzanan 1100 dekar alanda kuruluma başlayacağız. Geçen haftalarda mevcut OSB'de 21’nci fabrikanın işyeri açılış ruhsatını verdik.

‘Bitlis’te Artık Terörü Değil İstihdamı Konuşuyoruz’

Vali Oktay Çağatay konuşmasının devamında, kentte artık terörü değil istihdamı konuştuklarını söyledi. İl Özel İdaresinin yaptığı fabrikalarda bin kişiye istihdam alanı oluşturacaklarını ifade ederek, sözlerine şu şekilde devam etti:

"2021'in sonunda herhangi bir sıkıntı olmaması durumunda OSB'de yaklaşık 4 bin kişiye istihdam sağlayacağız. İstihdam için gelen firma sahipleri Bitlisli çalışanlardan çok memnun kalıyorlar. Bitlis'te artık terörü konuşmuyoruz. Bizim terör gibi bir problemimiz kalmadı. Geçmiş zamanın büyük sıkıntısıydı. Bitlislilerin o tarihten gelen ferasetli duruşları ve devletimizin terör karşısındaki kararlı duruşuyla;  öyle bir problemimiz kalmadı. Bitlis'te artık terörü değil istihdamı konuşuyoruz. İşimiz gücümüz istihdam. Bu güzel hizmetler nedeniyle, başta Sayın Milletvekillerimiz ve Sanayi Bakanlığımızın yetkilileri olmak üzere emeği geçen tüm arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum."

Toplantı, Sayın Valimiz ve toplantıya katılanlar arasında karşılıklı soru-cevap ve fikir alışverişi sonrasında sona erdi.
 

01.02.2021